Szanowni rodzice  

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno – opiekuńczo- wychowawczych,  rodzice stanęli przed koniecznością zapewnienia dzieciom opieki i edukacji w domu rodzinnym. Pozwólcie dzieciom w czasie, który jest trudny, poodkrywać świat w inny niż w przedszkolu sposób.

Na stronie naszego przedszkola będziemy proponować Państwu różne formy aktywności dzieci, wpływające na ich wszechstronny rozwój. Zachęcamy i zapraszamy do korzystania z  propozycji.  W  tym trudnym dla nas wszystkich czasie prosimy abyście  czuwali podczas  korzystania przez dzieci z komputera czy telewizji  i zwracali baczną uwagę jakie treści przekazują oglądane przez dziecko programy a bezpieczne korzystanie z komputera to wspólnie z dzieckiem określone zasady.

Razem z dzieckiem ustalcie plan zajęć na kolejne dni tygodnia aby czas spędzany wspólnie był wykorzystany w sposób kreatywny i twórczy, żeby określone rodzaje aktywności miały stałe miejsce, ale też nie zapominajmy, aby dziecko mogło mieć możliwość  kontaktu z kolegami  np.: przez telefon, video-czat. Dobrze zorganizowany czas powinien zapewnić prawidłowy rozwój fizyczny i intelektualny, emocjonalny i społeczny a także regenerację organizmu dziecka. Zadbajcie, by dziecko miało swój kącik do zabawy, nauki i odpoczynku. Pamiętajmy, ze nie musimy zajmować całego czasu dziecku. Dajmy mu przestrzeń do realizacji własnych działań, zabaw, które lubi. Cały czas jednak jesteśmy blisko zainteresowani tym, co tworzy dziecko. Dajemy mu odczuć, że jest dla nas ważne. To, że będziecie coś robić wspólnie już jest dodatkową motywacją dla malucha. Ono uwielbia spędzać z Wami czas. Wykorzystajcie to! Bodźcem do nauki jest motywacja wewnętrzna, dzięki której również i dziecko podejmuje działania z własnej woli, z ciekawości czy z poczucia odpowiedzialności i dlatego musi być ona interesująca i zaskakująca. Wszystko w ramach zdrowego rozsądku. Bez nadmiernego obciążania dzieci przekazywanymi materiałami. Pamiętajmy, że przedszkolaki nie mogą pracować długo. Ich czas skupienia jest krótki. Przeplatajmy różne aktywności.

PAMIĘTAJMY, ŻE UCZYMY I WYCHOWUJEMY POPRZEZ ZABAWĘ!!!

Rodzicu:

  • ucz przez zabawę
  • nie zbywaj, nie zniechęcaj, nie wyręczaj
  • chwal i nagradzaj
  • rozwijaj pasje
  • nie krytykuj
  •  pokazuj autorytety
  •  ułatw dziecku naukę
  •  dobrze zorganizuj czas dziecka

 NIGDY NIE ZAPOMINAJMY   –  POCHWAŁA DODAJE DZIECKU SKRZYDEŁ.

opracowano na podstawie artykułów dostępnych w internecie