POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

Dziś odbyło się uroczyste zakończenie edukacji przedszkolnej najstarszych dzieci. Pożegnanie z przedszkolem, paniami i dziećmi było nie tylko uroczyste, ale również pełne wzruszeń, wspomnień a przy pamiątkowych zdjęciach również niejednemu łezka zakręciła się w oku.

Grupa Pszczóki
Najstarsi z grupy Żabki

TEATRZYK Z OKAZJI DNIA DZIECKA

26 maja – dzień mamy

21 marca – pierwszy dzień wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny zbliża się wielkimi krokami. Już 21 marca będzie wiosna! A wraz z nią odchodzi zima. Jedną z oznak pożegnania zimy jest zwyczaj topienia lub palenia kukły Marzanny.

Dzieci z naszego Przedszkola już wcześniej przygotowały się do święta powitania wiosny. Wykonały Kukłę Marzannę i plakat WITAJ WIOSNO.

W ogrodzie przedszkolnym śpiewając i wiwatując HIP HIP HURRA!!! powitały nadejście nowej pory roku WIOSNY, symbolicznie pożegnały Marzannę.

Kukła Marzanny i plakat wykonane przez dzieci.

11 LUTEGO DNIEM ZABAW KARNAWAŁOWYCH W NASZYM PRZEDSZKOLU

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Dziś w Przedszkolu odwiedził nas Święty Mikołaj.

RAZEM NA ŚWIĘTA

„Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów i przedszkolaków do niesienia pomocy innym.

Nasze Przedszkole już po raz trzeci bierze udział w tej akcji. Tym razem organizujemy zbiórkę na rzecz Fundacji Przyjaciele Braci Mniejszych

Potrzebne są:

  • karma sucha i mokra dla psów i kotów
  • obroże, szelki, smycze
  • koce, kołdry( nie z pierza!), ręczniki

Zbiórkę prowadzimy do 18 grudnia br.

25 LISTOPADA DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Pluszowy miś to bardzo ważna  zabawka dla dzieci na całym świecie. Jest symbolem ciepła, łagodności, dobra i miłości. Często jest największym przyjacielem i powiernikiem sekretów dziecka. Nic dziwnego w takim razie, że często pojawia się w bajkach dla najmłodszych. Kubuś Puchatek, Miś Uszatek czy miś Paddington to ulubieńcy, którzy są rozpoznawalni przez wszystkie dzieci.

Ma nawet swoje uroczyste święto, które cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych.

Skąd  narodził się  pomysł na stworzenie maskotki ?

Dzień Pluszowego Misia to święto, które jest obchodzone 25 listopada. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia przypada rocznica powstania maskotki – pluszowego misia.  Mało kto wie, że maskotka ma niezwykłą historię, a wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który wybrał się na polowanie. Podczas polowania postrzelono malutkiego niedźwiedzia i prezydent nakazał jego uwolnienie. Historię zilustrowano na łamach miejscowej prasy. Producent zabawek, zauważywszy artykuł o niedźwiedziu zainspirował się tym i stworzył zabawkę – misia. Nazwał ją Teddy Bear, co było oczywiście nawiązaniem do imienia prezydenta Stanów Zjednoczonych.

“Szkoła do Hymnu”

Nasze Przedszkole, tak jak w zeszłym roku weźmie udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewa „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11.

ŚPIEWAMY HYMN

Pszczółki
Żabki

“Szkoła pamięta”

Nasze Przedszkole kolejny raz włączyło się w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej “Szkoła Pamięta”.

Celem akcji jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia, uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Kampania ” 19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

Nasze Przedszkole, tak jak w ubiegłym roku, bierze udział w tegorocznej kampanii.

Przez 19 pierwszych dni listopada na wszystkich kontynentach i we wszystkich krajach świata rozgrywa się kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.  Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy, a prowadzone w ramach kampanii działania mają właśnie ostrzegać, zwracać uwagę, uczyć widzieć więcej i lepiej.

Zajęcia profilaktyczne nie dają gwarancji ochrony dziecka przed krzywdzeniem, są jednak okazją do wyposażenia dzieci w wiedzę i umiejętności rozpoznawania zagrożenia oraz skutecznego reagowania. Ważne jest, by dzieci zwracały się do dorosłych o pomoc i umiały mówić o trudnej dla nich sytuacji na jak najwcześniejszym etapie.

Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach kampanii Zaprasza Państwa do udziału w konsultacjach telefonicznych (tel.227519057 wew.117) oraz on-line (Skype – ops@opslomianki.pl) z pracownikami Działu Wsparcia Dziecka i Rodziny i Punktu Interwencji Kryzysowej, którzy chętnie podzielą się z Państwem doświadczeniami i dobrymi praktykami w zakresie procedury Niebieskie Karty oraz przeciwdziałania przemocy. Ośrodek Pomocy Społecznej udostępnia również w czasie kampanii 19 Dni dyżury telefoniczne w Telefonie Zaufania dla dzieci i młodzieży (tel. 880-330-264) oraz dyżury telefoniczne dla rodziców i opiekunów (tel.227519057 wew.117), Szanowni Państwo naszym wspólnym celem jest zwrócenie uwagi na problemy dotyczące dzieci –krzywdę, strach, ból, cierpienie… to wszystko nie powinno dotykać naszych dzieci.

W czasie kampanii mobilizujemy się do jeszcze lepszej współpracy i ochrony dzieci by eliminować niepożądane zjawiska, połączmy się we wspólnym, trwającym 19 dni działaniu by budować lepszy świat dla naszych dzieci. Świat bez przemocy.

Niewątpliwie jednym z kluczy do rozwiązywania wskazanych problemów jest edukacja-podnoszenie wiedzy i świadomości z zakresu przeciwdziałania przemocy. Wokół takich wydarzeń koncentrujmy nasze działania.

Prosimy o zapoznanie się z zamieszczoną poniżej broszurą. Będziemy na bieżąco informować Państwa o przebiegu kampanii w placówce.

Dla zamanifestowania naszego poparcia tej kampanii, w dniu 4 listopada ogłaszamy “POMARAŃCZOWYM DNIEM” w naszym przedszkolu. W związku z tym zwracamy się z prośbą, by każdy z nas w tym dniu miał na sobie coś w kolorze pomarańczowym.

15 WRZEŚNIA “DZIEŃ KROPKI”

Pszczółki
Prace Żabek