Dni do wakacji odliczali chyba wszyscy uczniowie (i pewnie niejeden nauczyciel). Dziś, w piątek, 24 czerwca oficjalnie zakończył się rok szkolny. W szkołach zadźwięczał ostatni dzwonek, uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęli upragniony wypoczynek.

Ten dzień był najważniejszy na pewno dla ósmoklasistów, którzy po wakacjach nie wrócą już do swoich podstawówek. Nie zabrakło uroczystych apelów oraz występów artystycznych. Miłe słowa i ciepłe życzenia przekazali obecni na uroczystościach goście: m.in. Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak, z-ca Burmistrza Anna Choma oraz przedstawiciele Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Łomiankach.

Wszystkim, którzy celebrują zakończenie roku szkolnego gratulujemy i życzymy udanych wakacji. Do szkolnych ławek zapraszamy 1 września!

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy, Nauczyciele i Wychowawcy,
Pracownicy Administracji i Obsługi,
Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice i Opiekunowie


Dziś kończy się rok szkolny. Kolejny rok, który przyniósł wiele zaskoczeń, choć wszyscy marzyliśmy o powrocie do normalności…
Do pandemii zdążyliśmy się przyzwyczaić, ale kiedy zachorowań na Covid-19 było coraz mniej, przyszło się nam zmierzyć z wojną u wschodnich sąsiadów. W Łomiankach znalazło schronienie wielu uchodźców z Ukrainy, w tym dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, którym musieliśmy zapewnić w naszych placówkach możliwość edukacji.

 
Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele,
stanęliście przed nie lada wyzwaniem zorganizowania pracy szkoły tak, żeby zrealizować nałożone na Was nowe zadania. Mimo trudności, których nie brakowało, przygotowaliście Państwo uczniów do kolejnego etapu nauki oraz przeprowadziliście egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny. Wymagało to dużego zaangażowania i wysiłku, za co serdecznie dziękuję! To dzięki Wam uczniowie łomiankowskich szkół są coraz lepiej przygotowani do kolejnych etapów edukacji i osiągają coraz lepsze wyniki. To Wy – nauczyciele – swoją codzienną pracą kształtujecie przyszłe pokolenia.

Szanowni Pracownicy administracji i obsługi,

dziękuję za Państwa pracę oraz wsparcie dyrektorów i nauczycieli w ich działaniach. Dziękuję za trud i wyjątkowe, pełne zapału zrozumienie w tym niełatwym czasie.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

jesteście szczególną częścią społeczności szkolnej, a Państwa opinie i uwagi są ważne w procesie edukacji Waszych dzieci. Dziękuję Państwu za pomoc dzieciom i wsparcie nauczycieli, za aktywność w życiu szkolnym, za zaangażowanie oraz pracę na rzecz szkoły. Gratuluję osiągnięć uzyskiwanych przez Państwa dzieci i życzę wielu powodów do radości. Niech rozpoczynające się wakacje będą dobrą okazją do rodzinnego odpoczynku oraz wspierania pasji i zainteresowań Waszych dzieci.

Kochani Uczniowie,

za Wami rok wytężonej nauki, kartkówek, sprawdzianów i egzaminów. Niektórzy z Was żegnają się ze swoją szkołą, kolegami, nauczycielami. Inni za dwa miesiące wrócą do tej samej szkoły i z nowymi siłami i zapałem będą kontynuować naukę. Teraz nadszedł czas zasłużonego, wymarzonego odpoczynku. Gratulując szkolnych osiągnięć, życzę Wam wspaniałych wakacji, interesująco spędzonego czasu, nowych przyjaźni i niezapomnianych przygód.

Szanowni Państwo,

życzę wszystkim udanego wypoczynku, wytchnienia od codziennych obowiązków. Niech wakacje będą czasem radosnym i pozostawią same miłe wspomnienia. Dbajcie o siebie nawzajem.
Do zobaczenia 1 września w nowym roku szkolnym.
Małgorzata Żebrowska-Piotrak
Burmistrz Łomianek