Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy, Drodzy Dyrektorzy!

Drugi semestr tego roku szkolnego był dla nas wszystkich szczególnie trudny. Stanęliśmy przed sytuacją, w której nic nie było jak zwykle. Wszystko było nowe. Koronawirus zaskoczył każdego. Najpierw była niepewność o zdrowie, o bezpieczeństwo, decyzja o zdalnej nauce i pełna mobilizacja, by każdemu uczniowi zapewnić możliwość dalszej edukacji. Musieliśmy zmierzyć się z nową rzeczywistością i realizować program w trybie e-lekcji. Codziennie czekaliśmy na kolejne wytyczne, które wymagały od każdego z Państwa przeorganizowania pracy. Bardzo długo czekaliśmy na decyzje o formie i dacie egzaminów ósmoklasistów. Udało się. Z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa zakończyliście Państwo ten rok szkolny, przeprowadziliście egzaminy, przygotowaliście swoich uczniów do kolejnego etapu nauki, za co serdecznie Państwu dziękuję!

Mam nadzieję, że jako samorząd nie zawiedliśmy, że czuliście Państwo nasze wsparcie i pomoc w dostosowaniu łomiankowskich szkół do nowego trybu nauki.

Odpocznijcie i wracajcie we wrześniu pełni zapału, by wciąż nieść oświaty kaganek.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Dziękuję za miniony rok szkolny każdemu z Państwa. Szczególnie dziękuję za pomoc i zaangażowanie w trakcie organizacji i realizacji zdalnego nauczania. Bez tej pomocy byłoby znacznie trudniej. Dziękuję za Państwa cierpliwość, za pogodzenie obowiązków zawodowych z pomocą w zdalnej nauce i całodobową opieką nad dziećmi, które nie mogły jak dotychczas pójść do szkoły. Wzięliście Państwo na siebie ogromny ciężar i odpowiedzialność. Po raz kolejny pokazaliście, że wspólnota jest dla Was ważna, że jesteście odpowiedzialni i że możemy na Państwa liczyć.

Drodzy Uczniowie! (bo dziś to Wy jesteście najważniejsi!)

W bardzo specyficznych warunkach przyszło Wam nie tylko uczyć się przez ostatnie miesiące, ale i kończyć kolejny rok szkolny. Nie ma uroczystości, dyplomów, podziękowań, nie ma wspólnej wyprawy na lody ze świadectwem w ręku. Przykro mi, że nie mogę osobiście życzyć Wam wspaniałych wakacji, ale mam nadzieję, że pierwszego września będę mogła Was powitać. Wierzę, że świat wróci do normalności: bez strachu, maseczek i ograniczeń. Póki co jednak epidemia trwa i choć ograniczeń coraz mniej, to pamiętajcie o tym, że niektóre wciąż obowiązują przestrzegajcie ich i wróćcie do szkoły zdrowi i bezpieczni!

Drodzy Ósmoklasiści!

Najtrudniej jest mi się żegnać z Wami w takich warunkach. Dziś kończycie edukację w łomiankowskich szkołach i większość z Was od września rozpocznie kolejny etap nauki w szkołach średnich.

Jestem bardzo dumna z każdego z Was. Doskonale poradziliście sobie z nową sytuacją, przygotowaliście się i przystąpiliście do egzaminów. Stajecie dziś przed nowym krokiem w życie. Wybory, których dokonacie, są pierwszym etapem realizacji Waszych życiowych planów i marzeń.

Zawsze żal, że coś przemija, odchodzi, ale i radość stawania się mądrzejszym, dojrzalszym. Życzę Wam trafnych wyborów, spełnienia marzeń, nowych przyjaźni i wspaniałych, bezpiecznych wakacji.

Małgorzata Zebrowska-Piotrak

Burmistrz Łomianek