Szanowni Rodzice,

zapraszamy do wyrażenia zgody na udział Państwa dzieci w Kampanii Rowerowy Maj 2023. 

Kampania trwa od 4 maja 2023 do 31 maja 2023.  W naszym Przedszkolu od 8 do 26 maja.

Krajowym Organizatorem Kampanii jest Miasto Gdańsk, lokalnym Organizatorem Kampanii w Gminie Łomianki jest (tak jak w poprzednim roku) ICDS Łomianki.

W akcji mogą wziąć udział wszystkie dzieci oraz nauczyciele z przedszkoli i szkół podstawowych w Gminie. Wystarczy, że dotrą do szkoły w sposób aktywny, niekoniecznie na rowerze. Można przyjechać na hulajnodze, deskorolce czy rolkach.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.
Poprzednia VIII edycja odbyła się w 46 miastach i gminach polskich, w tym zarówno w największych aglomeracjach, miastach średniej i małej wielkości, jak i w gminach wiejskich. Wiele z nich uczestniczyło w projekcie po raz pierwszy, dla innych była to już kolejna edycja.

Do edycji w kampanii Rowerowy Maj 2023 w Gminie Łomianki zgłosiło się 6 Szkół Podstawowych oraz 4 Przedszkola. 

W skali ogólnopolskiej w kampanii Rowerowy Maj 2023 bierze udział 41 miast/gmin. 

Więcej informacji: https://rowerowymaj.eu/